Barcode: 0071448126133
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 367.0 kcal |
| Fat | 33.3 g |
| of which saturated | 16.7 g |
| Carbohydrates | 3.3 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 16.7 g |
| Salt | 1.7 g |
Ingredients
Cultured pasteurized milk and cream, truffles, salt, enzymes, hydrolyzed milk protein, natural flavor.
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Creamy lemon plant-based yogurt alternative, creamy lemon
C NOVA 3
Fromage
C NOVA 3
Yogourt grec vanille
Skotidakis
B NOVA 4
Chocolate Lowfat Milk, Chocolate
E NOVA 4
Black River Cheese White Cheddar Cheese Curds
Black River Cheese
D NOVA 3
Real Greek yogurt
Evros
NOVA 4
Greek Plain Yogurt
Skotidakis
A
Plain Greek Yogurt 0%
Skotidakis
A NOVA 4
Organic Creamy Vanilla Plant-Based Yogurt Alternative, Creamy Vanilla
C NOVA 3
5 Cheese Dip
D NOVA 4
White rose, american cheese singles
White Rose
E NOVA 4
White rose, imitation cheese singles
White Rose
E NOVA 4