Barcode: 0094922123848
Black Truffle Mustard
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 180.0 kcal |
| Fat | 20.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 4.5 g |
Ingredients
Water, mustard seed, white wine vinegar, mustard flour, sea salt, black truffle bits, porcini mushroom powder, truffle aroma (sunflower oil, natural flavor), citric acid.
Additives
e330
Related Products in Condiments
tomato sauce
troovy
D NOVA 4
Heem Rock Salt
Heem
NOVA 2
IHP Iyengar Puliogare Masala
Iyengar
NOVA 3
Puli Kacchal Thokku
A2B
E NOVA 3
SENDHA NAMAK
Aadar
NOVA 2
Rachana Curd Chillies
Rachana
NOVA 3
Tomato Ketchup
Heinz
E NOVA 3
Garlic Chilli Crisp
Master Chow
NOVA 3
Kantha Bomb
Naagin Indian Hot Sauce
E NOVA 4
Red Chilly
Happy
E NOVA 4
Idli Podi Chutney
Daishik
E NOVA 3
Amritsari Khass Fruit & Salad Masala
Amritsari Khass