Barcode: 0020652002276
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 220.0 kcal |
| Fat | 13.2 g |
| of which saturated | 7.7 g |
| Carbohydrates | 22.0 g |
| of which sugars | 17.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 4.4 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Nonfat milk, cream, buttermilk, sugar, corn syrup, black walnuts, whey, mono & diglycerides, guar gum, locust bean gum, carrageenan, caramel color, natural and artificial flavor, salt.
Allergens
milk
Additives
e150c
e407
e410
e412
e471
Related Products in Desserts
Auchan cone chocolat x6 445g
Auchan
E NOVA 4
Vanille noisettes grillées
Auchan,Auchan Production
E NOVA 4
6 chocolat 6 pistachenoisettes grillées
Auchan
E NOVA 4
6 vanille6 chocolatnoisettes grilléesnoisettes grillées
Auchan
E NOVA 4
Sorbet fraise
Auchan, Auchan Bio
C NOVA 4
Crème glacée vanille
Auchan, Auchan Bio
D NOVA 4
Crème glacée chocolat
Auchan, Auchan Bio
D NOVA 4
Sorbet mangue
Auchan, Auchan Bio
C NOVA 4
6 Vanille6 Fraise
Auchan
E NOVA 4
Fruity Mix
Auchan, Auchan Bio
C NOVA 4
Plein fruit5 citron 5orange
Auchan
C NOVA 4
Tutti Fruti
Auchan
C NOVA 4