Barcode: 4000607164408
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 571.0 kcal |
| Fat | 37.0 g |
| of which saturated | 22.0 g |
| Carbohydrates | 54.0 g |
| of which sugars | 52.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.9 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Zucker, Palmfett, Vollmilchpulver, Kakaobutter, Kakaomasse, Süßmolkenpulver, Weizenmehl, Emulgator: Lecithine (Soja); Aromen, magerer Kakao, Milchzucker, Weizenstärke, Salz, Backtriebmittel (E500, E503). Kann Erdnüsse, Schalenfrüchte und Ei enthalten.
Allergens
gluten
milk
soybeans
Additives
e322
e500
e503
Related Products in Snacks
Mv essentials, baked pretzel rods
Mv Essentials
D NOVA 3
Pancake Mix
My Essentials
NOVA 4
My essentials, dry roasted peanuts
My Essentials
D NOVA 4
Whole Cashews
My Essentials
D NOVA 3
My essentials, seedless raisins
My Essentials
D NOVA 1
Deluxe Mixed Nuts
My Essentials
D NOVA 3
My essentials, chewy granola bars, chocolate chips
My Essentials, Delhaize America Inc.
D NOVA 4
My essentials, dry honey roasted peanuts, honey
My Essentials
D NOVA 4
Sourdough pretzel pieces
My Essentials
E NOVA 4
Halves With Pieces Cashews
My Essentials
D NOVA 3
Whole Cashews
My Essentials
E NOVA 4
Chocolate Chip Brownies
My Essentials
E NOVA 4