Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 365.0 kcal |
| Fat | 22.4 g |
| of which saturated | 12.9 g |
| Carbohydrates | 34.1 g |
| of which sugars | 24.7 g |
| Fiber | 1.2 g |
| Proteins | 5.9 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Cream cheese (milk, cream, cheese culture, salt, carob bean gum), sugar, sour cream (cultured pasteurized light cream and nonfat milk, enzyme), eggs, wheat flour, butter (cream, salt), contains less than 2% of the following: enriched unbleached wheat flour (flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid, enzyme), palm oil, cornstarch, honey, skim milk, natural flavor, leavening (baking soda), salt, soy lecithin. new york style cheesecake also contains: whole wheat flour, soybean oil, graham flour, molasses, brown sugar, lemon juice concentrate. chocolate cheesecake also contains: cocoa alkali processed, cocoa, chocolate liquor, whey.
Allergens
Additives
Related Products in Snacks
Yellow popcorn
Chewy Caramels
Werther's Original
Werthers original sugar free hard candies
Storck
Creme filled chocolate cake bars milk snack
Pops
North Star
A whole hazelnut in chewy caramel with chocolate hazelnut filling and chocolate
Storck, August Storck Kg
18 fruit chews
Storck
carmel hard candies
Creme filled chocolate cake bar milk snack, chocolate
Caramel Hard Candies
Werther's Original