Black & White Cookie
by City Baking
Labels
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 380.0 kcal |
| Fat | 17.4 g |
| of which saturated | 3.3 g |
| Carbohydrates | 53.2 g |
| of which sugars | 35.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 4.3 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Sugar, Enriched Bleached _Wheat_ Flour (Bleached _Wheat_ Flour, Niacin, reduced Iron, Thiamin Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid, Malted Barley Flour), _Eggs_, Sweet Butter, Cocoa Powder, Dried _Egg_ Whites, Leavening (Sodium Bicarbonate, Sodium Aluminum Phosphate, Monocalcium Phosphate), Emulsifier Blend (Propylene Glycol, Monoester, _Soy_ & Palm Oils, Mono & Diglycerides, Lecithin, BHA, Citric Acid), Contains 2% or less of the following: Non Fat Dry _Milk_, Dried, _Egg_ Yolks, Modified Food Starch, Dextrose, Salt, Artificial Flavor, Polysorbate 60, Tetrasodium Pyrophosphate, Gum Arabic, Sodium Propionate, Calcium Acetate, Lecithin, Corn Starch, Vanilla.
Allergens
Additives
Related Products in Snacks
Veggietales marshmallow lollipop
Veggie tales, marshmallow lollipop
Veggie Tales
Maud borup, gummy bunny candy, blue raspberry
Maud Borup, Maud Borup Inc.
Veggietales, Marshmallow Lollipop
Maud Borup Inc.
Maud borup, cotton candy, cherry
Maud Borup, Maud Borup Inc.
Target, jelly beans
Target, Maud Borup Inc.
Jelly Beans
Maud Borup, Maud Borup Inc.
Maud borup inc, gummy bunny, chocolate bunny, cherry
Maud Borup, Maud Borup Inc.
Easter Corn
Maud Borup Inc.
Maud borup, jelly beans
Maud Borup
Maud borup, gummy bunny, strawberry
Maud Borup, Maud Borup Inc.
Bright Bears Candy
Maud Borup Inc.