Barcode: 0194346050772
Black & White Dizzle Popcorn
by Great Value
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no cholesterol
Available in
ireland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 25.0 g |
| of which saturated | 12.5 g |
| Carbohydrates | 64.3 g |
| of which sugars | 46.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
POPCORN, DARK CHOCOLATE FLAVORED COATING (SUGAR, VEGETABLE OILS [PALM KERNEL OIL, HYDROGENATED PALM KERNEL OIL, COTTONSEED OIL], NONFAT DRY MILK, COCOA [PROCESSED WITH ALKALI], COCOA, GLYCERYL-LACTO ESTERS OF FATTY ACIDS, SOY LECITHIN, SALT), WHITE CHOCOLATE FLAVORED COATING (SUGAR, FRACTIONATED PALM KERNEL OIL, MILK, NONFAT MILK, HYDROGENATED PALM OIL, SOY LECITHIN, NATURAL FLAVOR), CANE SUGAR, VEGETABLE OIL (CORN OIL AND/OR CANOLA OIL), SALT.
Additives
e322
e322i
e570
Related Products in Snacks
Schokoladen Eier Weiss
Favorina, Lidl, Wergona Schokoladen
E
Madeleines coquilles
Lidl
E NOVA 4
Frischei-Waffeln
Confiserie Firenze, Kuchenzauber
D NOVA 4
Hafercookies mit rotem Quinoa
Belbake, Lidl
NOVA 4
JETgum Fresh
Lidl
NOVA 4
Snack Day Peanut Balls
Lidl
D NOVA 3
Goût menthe forte
Lidl
NOVA 4
Chewing-gum
JETgum
NOVA 4
Chocolat
Favorina, Lidl
E NOVA 4
Antipasti mix
Deluxe
E NOVA 4
Cœur au lait & Chocolat MAXI
Milch & Schokoladen, Mister Choc
E NOVA 4
Curls with peanut cream
Tastino
E NOVA 4