Barcode: 0756963161103
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 494.0 kcal |
| Fat | 31.7 g |
| of which saturated | 15.9 g |
| Carbohydrates | 49.4 g |
| of which sugars | 14.1 g |
| Fiber | 3.5 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Unbleached Enriched Wheat Flour (wheat flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid, enzyme), Butter (cream, natural flavors), Cane Sugar, Organic Sesame Seeds, Sea Salt, Golden Sesame Oil (roasted white sesame seeds), Madagascar Vanilla Extract
Related Products in Crackers
Saltine Crackers
Sprouts Farmers Market
D NOVA 4
Scottish Seeded Oatcakes
M&S Food
D NOVA 1
Toast Chee Chedder Cheese Sandwich Crackers
Lance
E NOVA 4
Pretzel Honey Mustard Crackers
Savordz
E NOVA 4
Gluten-Free Rice Thins - Plain
Higher Harvest by H-E-B
C NOVA 3
Whole Grain Peanut Butter Sandwich Crackers
Lance
D NOVA 4
Cheese Crackers Sharp Cheddar
Quest
B NOVA 4
Crispers Chili Lime Flavour
Mondelez
C NOVA 4
Classic Sea Salt
Firehook
D NOVA 3
HARVEST SNAPS BAKED GREEN PEA SNACKS
Calbee
NOVA 3
CRACKED BLACK PEPPER HARVEST WHOLE WHEAT CRACKERS
BACK TO NATURE
A NOVA 4
Seed Flour Crackers Garlic & Herb
Simple Mills
B NOVA 3