Barcode: 8480000702081
Blackberry Cider
by Wild Panther
Processing
NOVA 4
Labels
contains alcohol
green dot
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 60.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 8.3 g |
| of which sugars | 7.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Agua carbonatada, mosto de manzana (agua, jarabe de glucosa, zumo de manzana a partir de concentrado), azúcar, zumo de manzana a partir de concentrado 7,5%, acidulante (ácido cítrico), aroma natural, colorantes (caramelo de sulfito amónico, carmines, antocianinas).
Additives
e120
e150d
e163
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Jamba Juice, Turmeric - Tame The Flame
Jamba Juice
C
Red Robin, Vanilla Malt, Monster
Red Robin
E
On The Border, Juice, Cranberry
On the Border
Yard House, Juniper Fusion
Yard House
E
Wawa, Colombian Coffee, 24 Oz
Wawa
B
Dunkin' Donuts, Salted Caramel Hot Chocolate, Large
Dunkin' Donuts
B
Wawa, Colombian Coffee, 12 Oz
Wawa
B
Sonic, Chocolate Chip Cookie Dough Master Blast, Mini
Sonic
E
Starbucks, Decaf Pike Place Roast, Tall
Starbucks
B
Eaux Saint-Georges
Saint Georges Eau De Source Corse
A NOVA 1
Potbelly Sandwich Shop, Dr Pepper
Potbelly Sandwich Shop
B
Popeyes, Orange Juice
Popeyes
E