Barcode: 0818611010291
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 292.0 kcal |
| Fat | 9.7 g |
| of which saturated | 4.0 g |
| Carbohydrates | 50.4 g |
| of which sugars | 34.5 g |
| Fiber | 2.7 g |
| Proteins | 1.8 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Blackberries, sugar, enriched unbleached wheat flour (flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), palm and soybean oils, invert sugar, modified cornstarch, contains less than 2% of the following: salt, dextrose, whey, cornstarch, carob bean gum, preservative (sodium propionate), cellulose gum, agar, l-cysteine hydrochloride.
Allergens
milk
Additives
e281
e406
e410
e466
Related Products in Snacks
Mini rice cakes
Table of plenty
E NOVA 4
CRANBERRY & SUNFLOWER SEED ARTISAN CRACKERS
Olina's bakehouse
D NOVA 3
Fig and Pistachio Cracker
Ob Finest
E NOVA 4
Choc Mint Crunch High Protein Bar
BC
D NOVA 4
Espresso Gelato Bar
Messina
E NOVA 4
Salted corn chips
Feel Good Foods
C NOVA 3
Raisin & Pumpkin Seed Artisan Crackers
Olina's
D NOVA 3
Wild Hibiscus, Flowers In Syrup
Wild Hibiscus
B NOVA 3
Wafer crackers
Ob Finest
D NOVA 4
Artisan Crackers No Gluten Fig & Almond
Olina’s Bakehouse
D NOVA 4
Dark Cacao Bar
Blue Dinosaur
D NOVA 3
Toasting waffles
Urban Pantry
E NOVA 4