Barcode: 0815909020307
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 119.0 kcal |
| Fat | 4.9 g |
| of which saturated | 3.1 g |
| Carbohydrates | 14.1 g |
| of which sugars | 13.7 g |
| Fiber | 0.4 g |
| Proteins | 4.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Grade a pasteurized whole milk, fruit puree (blackberries, water, sugar, acai puree, locust bean gum, pectin, lemon juice concentrate, natural flavors), cane sugar, honey, kosher gelatin, pectin, live active cultures (s. thermophilus, l. bulgaricus, l. acidophilus, bifidus, and l. casei.)
Additives
e410
e428
e440
Related Products in Dairies
Fr.cheese Cake Vanilla
Danone
NOVA 4
LOTUS BISCOFF Glace Bâtonnets - Speculoos Chocolat au lait - 284g (4x90ml)
Biscoff, Lotus
E NOVA 4
Philadelphia
Philadelphia
D NOVA 4
Danone au fromage frais
Danone
B NOVA 3
Riz à la crème Vanille
BOSS
C NOVA 4
Chanty premium
Risso
E NOVA 4
Frischkäse
Danone
NOVA 3
Vitalinea au fromage frais 0%
Danone
A
Light
A Vaca que ri,Bel
D
Philadelphia light
Mondelez, Philadelphia
C NOVA 4
Vitalinea Fruits
Danone
A NOVA 4
LOTUS BISCOFF Glace Mini Bâtonnets - Speculoos Chocolat au lait - 276g (6x60ml)
Lotus
E NOVA 4