Barcode: 0051500028360
Blackberry Fruit Spread
by Smucker's
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 211.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 57.9 g |
| of which sugars | 52.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Blackberries, Sugar, Fruit Pectin, Citric Acid.
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Jus à base de jus et purées concentrés.
Joker
D NOVA 1
100% pur jus d'orange sans pulpe
Joker
C NOVA 1
Velours Cocktail Délices Jus multifruit & fruits mixés
Joker
E NOVA 1
Jus d orange
Joker
C NOVA 1
LE PUR JUS Ananas
Joker
D NOVA 1
Joker
Joker
C NOVA 1
Le pur jus 100%
Joker
C NOVA 1
Jus multifruit à base de jus concentrés ananas
Joker
C NOVA 1
Jus de pomme
Joker
D NOVA 1
Le pur jus 100% fruits pressés, Jus multi fruits
Joker
C NOVA 1
Le Fruit - Multifruit
Joker
NOVA 1
LE PUR JUS Multifruits
Joker
C NOVA 1