Barcode: 0051500006849
Blackberry Jam
by Smucker's
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
france, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 65.0 g |
| of which sugars | 45.0 g |
| Fiber | 5.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
blackberries, high fruit pectin, citric acid. fructose corn syrup, corn syrup, o/tm/@ the jum. smucker company orrville, oh 44667 usa call toll free with questions or comments amount/serving total fat og %dv* 0% total carb. 13g 5% 1-888-550-9555 0% sodium omg total sugars 129 50 inc. 9 added sugars 19% protein og visit our website delicious recipes, ad-to-find flavors, and gift ideas! uckers.com 0 refrigerate
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Salted caramel apple with butter
18 Rabbits Jr.
D NOVA 3
Organic granola cereal
18 Rabbits Jr.
D NOVA 3
Loading…
By Sainsbury's
D NOVA 4
Breadsticks
Pillsbury, Anheuser-Busch Inbev
C NOVA 4
18 rabbits, organic walnuts, flax, and cacao nibs veritas granola
18 Rabbits
D NOVA 3
Crescent fill & fold new rectangle cutouts
Pillsbury
D NOVA 4
Minestrone soup
By sainsbury's
B NOVA 4
Organic granola cereal
C NOVA 3
Biscuits
D NOVA 4
Organics grain free granola, almond, cashew & coconut
D NOVA 3
Organic granola with honey, sunflower, pumpkin & sesame seeds
18 Rabbits Inc.
B NOVA 3
Organics granola
18 Rabbits
D NOVA 3