Barcode: 0067275000333
Blackberry Just Fruit Spread
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
organic
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 167.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 44.4 g |
| of which sugars | 44.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Concentrated organic grape juice, organic blackberries, natural apple pectin, ascorbic acid (vitamin c), citric acid.
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Oranges
By Sainsbury's
C NOVA 1
Scorpion Pepper Pistachios
seffon farms, Setton Farms
E NOVA 4
Pistachios
C NOVA 3
Premium California Pistachios, Dry Roasted with Sea Salt
Setton Farms
B NOVA 3
Eat Well
Marks & Spencer
A
Fairtrade Bananas
Sainsbury
C
The Sparkling, Sparkling Juice, Peach
Alpenglow Beverage Company
E NOVA 4
Nana’s Flour Tortillas
D NOVA 4
Zeigler's, Small Batch, Strawberry Kiwi Cooler
Zeigler's Beverages Llc
E NOVA 4
Roasted salted almonds
A NOVA 3
Roasted Salted Cashews
Setton Farms
D NOVA 3
Uncooked Flour Tortillas
my Nana's
D NOVA 4