Barcode: 0863697000001
Blackberry Lemon Energy Drink
by Angry Angel
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
no gmos
non gmo project
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.3 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated Water, Citric Acid, Natural Flavors, Yerba Mate Extract, Organic Monk Fruit (Luo Han Guo) Extract, Fruit and Vegetable Juice (For Color), Inositol, Coenzyme Q10, Ascorbic Acid (Vit.C), Niacinamide (Vit.B3), Calcium Pantothenate (Vit.B5), Pyridoxine Hydrochloride (Vit.B6), Methylcobalamin (Vit.B12)
Additives
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Coconut Water
Fresh Express,Kit
D NOVA 4 Eco-Score E
Jus de Tomate Salé à 3 g/L
Carrefour BIO, Carrefour
B NOVA 3 Eco-Score A
Boisson riz et coco BIO 1L
Regain
D NOVA 3 Eco-Score A
only 6 calories per erving NG PELLE Rubicon Spring
Rubicon
C NOVA 4
Monster Energy Ultra Watermelon
Monster
NOVA 4
Sanpellegrino
Nestlé, San Pellegrino
E NOVA 4
Eau de source gazeifiee citron vert
Cristaline
C NOVA 4
Frapuccino mocha starbuks
Starbucks
D
Saguaro lemon
Saguaro
C NOVA 4
Yopro - Stracciatella-Geschmack
Yopro
C NOVA 4 Eco-Score E
Edelkakao, schwach entölt
Naturata
NOVA 1 Eco-Score E
Hafer Drink Bio/ ener
Ener Bio, enerBio
D NOVA 3 Eco-Score A