Barcode: 0023933665306
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 275.0 kcal |
| Fat | 15.5 g |
| of which saturated | 7.0 g |
| Carbohydrates | 31.7 g |
| of which sugars | 13.4 g |
| Fiber | 1.4 g |
| Proteins | 2.1 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Blackberries, wheat flour, shortening [palm oil, soybean oil], sugar, water, modified food starch, soybean oil, salt, butter, cornstarch, corn sugar, egg, cultured wheat flour, lemon puree [lemon juice, sugar, lemon pulp cells, lemon juice concentrate, ground lemon peel, lemon oil].
Allergens
eggs
gluten
milk
Related Products in Snacks
365 everyday value, chewy granola bars, dark chocolate chip peanut butter
D NOVA 4
Whole foods market, tiny trapeze butter cookies, honey crisp
Whole Foods Market, Whole Foods Market Inc.
E NOVA 3
365 everyday value, sriracha sunflower kernels
365 Everyday Value, Whole Foods Market Inc.
D NOVA 4
Dark chocolate chip chewy granola bars
365 Everyday Value, Whoel Foods Market Ip Lp
D NOVA 4
Organic cinnamon graham crackers
365 Everyday Value, Whole Foods Market Inc.
D NOVA 3
Dark chocolate & macadamia nut butter cookies
E NOVA 4
365 everyday value, seedona sunset fruit & seed mix
365 Everyday Value, Whole Foods Market Inc.
D NOVA 4
Organic animal cookies
E NOVA 4
Spicy jalapeno white cheddar popcorn, spicy jalapeno white cheddar
365 Everyday Value, Whole Foods Market Inc.
E NOVA 4
365 everyday value, chewy granola bars, blueberry vanilla
365 Everyday Value, Whole Foods Market Ip Lp
D NOVA 4
Roasted & salted pistachios, roasted & salted
D NOVA 3
365 everyday value, organic honey graham crackers
365 Everyday Value, Whole Foods Market Inc.
D NOVA 3