Barcode: 5053826502635
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 239.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 60.1 g |
| of which sugars | 60.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Cane Sugar, Blackberries, Blackberry Juice from Concentrate, Gelling Agent: Pectin. Prepared with 39g of fruit per 100g. Total sugar content: 60g per 100g.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Broiler Chicken, 8 Pc cut up without neck and giblets
Tyson
B
rotisserie wings
Tyson
C NOVA 4
Zeppy's, Soft Pretzel Bagels
Zeppy's Bakery Inc
C NOVA 4
Feppy's, Bagel, Cinnamon Raisin
Zeppy's Bakery Inc
C NOVA 4
Everything Bagels
Zeppy's Bagels
C
Zeppy's, 6 Bagels, French Roast
Zeppy's Bakery Inc
D NOVA 4
Old World, Rustic Pizza Crusts
Zeppy's Bakery Inc
C NOVA 4
Plain Bagels, Plain
Zeppy's, Zeppy's Bagels
C NOVA 4
Bagels
C NOVA 4
Bagels cinnamon raisin
C NOVA 4
Red & black raspberries
E NOVA 4
Zeppy's, 6 Bagels, Cranberry Ginger
Zeppy's Bakery Inc
C NOVA 4