Barcode: 0021130461295
Blackberry preserves
by Signature
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 65.0 g |
| of which sugars | 60.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Blackberries, sugar, corn syrup, contains 2% or less of: fruit pectin, citric acid, sodium citrate.
Additives
e330
e331
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Orge mondé
Celnat
C
Pâte à potage
Grand vatel
A NOVA 1
Orge Perlé
Celnat
B NOVA 1
Lentilles et curry façon Dahl
v.i. végétal irrésistible
D NOVA 3
Riz Rond Complet
Celnat
B NOVA 1
Pulpe De Tomates Coupees En Des
Riva
A NOVA 1
Blé tendre à germer
Celnat
A NOVA 1
Riz Long Complet
Celnat
B
Grand épeautre
Celnat
A
Riz long demi complet
Celnat
B NOVA 1
Laguilhon haricots cuisinés a la graisse de canard
Pierre Laguilhon
B NOVA 3
Câpres au vinaigre
Segreti di RIVA
D NOVA 3