Blackberry Yogurt
by Publix
Labels
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 111.8 kcal |
| Fat | 0.9 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 22.4 g |
| of which sugars | 15.9 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 3.5 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Amount/serving % DV Amount/serving Murtrition Facts Serving size container 170g) alortes 190 r serving 2% Total Carb. 38g 5% Dietary Fiber les ta Total Fat 1.5g Sat. Fat 1g Trans Fat 0g Cholest. 10mg Sodium 105mg Vit. D 15% Calcium 20% • Iron 0% • Potas. 6% VL.AI Total Sugars 27 4% Incl. 21g Ade Sugn 4% Protein 6g COPRN, CARRAGEENAN, PECTIN, VITAMIN A PALMITATE, VITAMIN D3, LIVE ACTIVE YOGURT OLDIRE NGREDIENTS: YOGURT (PASTEURIZED GRADE A NONFAT MILK AND MILK, SUGAR, MODFED FO TR CODOPHLUS, BIFIDUM, L. BULGARICUS, S.THERMOPHILUS, L CASEI), BLACKBERRY FRUT DNE S ONCENTRATE (COLOR), CITRIC ACID, SODIUM CITRATE, POTASSIUM SORBATE PRESERMTIE LACKGERRES, WATER, MODIFIED FOOD STARCH [CORN), NATURAL FLAVOR, ELDERGER CONTAINS MILK HAUFACTURED AND
Additives
Related Products in Dairies
Lait demi-écrémé des Hauts de France
Auchan
Lait demi-écrémé des Hauts de France
Auchan
Lait entier
Auchan
Crème dessert saveur biscuit
Auchan
Lait demi-écrémé des Hauts de France
Auchan
Lait demi-écrémé stérilisé UHT
Auchan
Lait demi écrémé Hauts de France
Auchan
Lait demi écrémé Hauts de France
Auchan
Lait demi-écrémé
Auchan
Lait demi-écrémé
Auchan
Lait demi-écrémé des Hauts de France
Auchan
Crème Dessert Saveur Praliné
Auchan