Barcode: 46417022
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 151.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 57.4 g |
| of which sugars | 2.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sweetener (Sorbitol), Blackcurrants, Gelling Agent (Pectins). Prepared with 35g of fruit per 100g. Contains naturaly Occurring sugars. Refrigerate
Additives
e420
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Special K Red Berries MAXI
Kellogg's
C NOVA 3
Bio-Vollkorn-Penne Rigate
A.s.t.r.a Bio, NaturGut, Penny
A
11x Pfefferonen
Orto Mio, Penny
NOVA 4
Natives Olivenöl Extra
Penny
B NOVA 2
Weizenmehl
penny
A NOVA 1
Figues Protoben
Le Sillon
D
Peanut butter
Menguy's
C NOVA 3
Apfelmus Bio
Naturgut
B NOVA 1
Sandwiches
Alberto Il Fornaro
E NOVA 4
Bayerischer Fruchtaufstrich Zwetschge
Penny
D NOVA 3
Tofu nature
NOVA 3
Bio Dinkel Crunchy-Müsli
Natur gut
C NOVA 4