Barcode: 5054267002333
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 18.8 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.4 g |
| of which sugars | 3.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
Water, Blackcurrant juice from concentrate (6%), Sugar, Acidity regulator (Sodium Gluconate), Thickener (Polydextrose), Vitamin C, Extracts of Carrot and Hibiscus, Natural Blackcurrant Flavourings, Acid (Citric Acid), Sweeteners (Acesulfame K, Sucralose)
Additives
e1200
e330
e576
e950
e955
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Lime Sparkling Water
Nixie
B NOVA 4
Root Beer
Nixie
E NOVA 4
Classic Cola Zero Sugar Soda
Nixie
C NOVA 4
Organic Flavors
Unknown
B NOVA 4
Lime Ginger Organically Flavored Sparkling Water
Nixie Sparkling Water
B NOVA 4
Basic Batch Sweet Cream Cold Brew Latte, Basic Batch
Nitro joe's
D NOVA 4
Espresso 300 Triple Shot
Black Rifle Coffee Company
D NOVA 4
Black Cherry Lime Sparkling Water
Noxie
B NOVA 4
Dragon fruit punch
Roar
C NOVA 4
Strawberry Hibiscus Sparkling Water
Nixie
B NOVA 4
Meal Replacement Shake Vanilla
310Nutrition
NOVA 4
Lemon Lime Prebiotic Sparkling Water
GoodBelly
B NOVA 4