Barcode: 0741360498334
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 199.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 52.5 g |
| of which sugars | 52.5 g |
| Fiber | 2.2 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
BLACKCURRANTS 40%, BRAMLEY APPLES 20%, SUGAR, LIME JUICE, PREPARED WITH 73g TOTAL FRUIT PER 100g, TOTAL SUGAR CONTENT 60g PER 100g
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Céréales Coco Pops Chocos
Kellogg's
D NOVA 4
Nutri-Grain Strawberry Cereal Bars imp
Kellogg's
D NOVA 4
Kellogg's Rice Krispies
Kellogg's
C NOVA 4
Kellogg's Coco Pops Original
Kellogg's, Coco Pops
D NOVA 4
Rice Krispies
Kellogg's
C NOVA 3
Coco pops
Kellogg's
D NOVA 4
All Bran Regular
Kellogg's
C NOVA 3
Céréales Trésor Kellogg's Chocolat Lait - 1kg
Kellogg's, Trésor
E NOVA 4
Rice Krispies
Kellogg's
C NOVA 3
Trésor goût chocolat noisettes
Kellogg's, Trésor
E NOVA 4
Frosties
Kellogg's
D NOVA 4
Spécial K
Kellogg's
C NOVA 4