Blackcurrant Cheesecakes
by Dessert Menu
Categories
Available in
ireland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 241.0 kcal |
| Fat | 11.0 g |
| of which saturated | 4.6 g |
| Carbohydrates | 32.0 g |
| of which sugars | 20.0 g |
| Fiber | 1.1 g |
| Proteins | 2.7 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Water, Full Fat Soft Cheese (19%) (Cream (𝐌𝐢𝐥𝐤), Modified Maize Starch, Acidity Regulators: Lactic Acid, Citric Acid; Salt, Preservative: Potassium Sorbate), Sugar, Wholemeal 𝐖𝐡𝐞𝐚𝐭 𝐅𝐥𝐨𝐮𝐫, Cream (𝐌𝐢𝐥𝐤), Blackcurrants (4%), Rapeseed Oil, Modified Maize Starch, Lemon Concentrate, Palm Oil, Demerara Sugar, Invert Sugar Syrup, Dextrose Monohydrate, Acidity Regulator: Citric Acid; Colour: Anthocyanin; Flavouring, Preservative: Potassium Sorbate; Raising Agents: Ammonium Carbonates, Sodium Carbonates; Salt.
Additives
Related Products in Snacks
Midwood brands, llc, jelly-candy kabob
Midwood Brands, Family Dollar Stores Inc.
Funky fruit candy canes
Gummy candy
Candy
Family gourmet, potato chips, original
Family Gourmet, Family Dollar Stores Inc.
Family gourmet, potato chips, barbecue
Family Gourmet, Family Dollar Stores Inc.
Midwood brands, llc, gummy sharks candy
Midwood Brands, Family Dollar Stores Inc.
Chewy fruities candy
Midwoodbrands, Gummy Ice Cream
Family Dollar Stores Inc.
Family gourmet, cookies, coconut macaroon
Family Gourmet, Family Dollar Stores Inc.
Wow, Bubble Gum Eggs
Family Dollar Stores Inc.
Midwood brands, llc, sour marshmallow
Midwood Brands, Family Dollar Stores Inc.