Barcode: 4006424022372
Blackcurrant Extra Jam with Sweetener
by Stute
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
no added sugar
Categories
Available in
france, morocco, singapore
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 151.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 57.4 g |
| of which sugars | 2.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sweetener (Sorbitol), Blackcurrants, Gelling Agent (Pectin)
Additives
e420
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Jus de Pomme
Don Simon
D NOVA 4 Eco-Score E
10 Mini Tortillas Flour
Old El Paso
D NOVA 4 Eco-Score B
Sour Cream & Onion
Pringles
E NOVA 4 Eco-Score B
100% pur jus multifruits
CMI (Carrefour Marchandises Internationales), Carrefour, Groupe Carrefour
C NOVA 1 Eco-Score E
PB Blasts Cereal
Full Circle Market
E NOVA 3
Bagels
THOMAS'
A NOVA 4 Eco-Score B
Rustic Italian Sourdough Boule
Sprouts Farmers Market
C NOVA 3 Eco-Score B
Zumo de. mango
Don Simón
C NOVA 4 Eco-Score E
Thé glacé saveur pêche
Carrefour, Produits Blancs
C NOVA 4 Eco-Score B
Oven Roasted Almond & Cashew Blend
Fisher
D NOVA 3
Blanco Pan de Harina de Trigo
Bimbo
D NOVA 4 Eco-Score A
Pomegranate and Grape Juice Drink
Don Simón
D NOVA 4 Eco-Score E