Barcode: 0084380958045
Blackcurrant Fruit Spread
by St. Dalfour
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
no gmos
green dot
no colorings
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 211.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 52.6 g |
| of which sugars | 47.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Black currants, sweetened only with fruit juice concentrates (grape and apple), fruit pectin.
Allergens
apple
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Griechisches Natives Olivenöl Extra
Edeka
B NOVA 2
Sunny Tomato Milde Salsa
Edeka
D NOVA 4
My Veggie Remoulade
Edeka Bio
D NOVA 4
Tomatenpaprika in Streifen
Gut & Günstig
C NOVA 3
Knusper Schoko-Amaranth-Müsli
Edeka Bio
E NOVA 4
Heidelbeer Konfitüre Extra
Gut & Günstig
D NOVA 4
Premium Müsli Superbeere
Edeka Bio
A NOVA 3
Mixed Pickles
Gut und Günstig, gut&günstig
C NOVA 3
Thai Jasminreis
Gut & Günstig, Edeka
B NOVA 1
rote Beete Scheiben
Gut & Günstig, Edeka
C NOVA 3
Silberzwiebeln
GUT&GÜNSTIG, REWE
C NOVA 3
Veganer Brotbelag
Edeka
D NOVA 4