Barcode: 0850015225628
Blackcurrant Fruit Spread, Blackcurrant
by Hiko foods
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 150.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 35.0 g |
| of which sugars | 35.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Blackcurrants, Beet Sugar, Water, Fruit Pectin, Citric Acid (Acidifier).
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pignons de pin
A NOVA 1
Coulis de mangue
Ibo!
C NOVA 3
Noisettes
Ibo
A NOVA 1
Dolmas feuilles de vignes farcies au riz
Ibo!
C NOVA 3
Pâte de dattes
ibo
D
Dattes Deglet Nour
ibo
C NOVA 1
Douceur de dattes
Ibo
C NOVA 1
Noisettes grillées en poudre
Patisserie Ibo
B NOVA 1
Poivrons rouges grillés en saumure
ibo
A NOVA 3
Coulis de framboise
IBO
C NOVA 3
Dattes dénoyautées
Ibo
C NOVA 1
Bouillon de légumes en cubes
Ibo!, LesBiolonistes
NOVA 3