Barcode: 00524889
Blackcurrant High Juice
by Sainsbury's
Labels
low or no sugar
vegetarian
vegan
green dot
no added sugar
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 129.0 kcal |
| Fat | 1.1 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 3.4 g |
| of which sugars | 0.9 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 26.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Jus de cassis
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Sesam-Dip
PUR BIO-MANUFAKTUR
E NOVA 3
Pizza-Brötchen Natur
Dermaris
C NOVA 3
Leinöl
Balbur
C NOVA 2
Pizza-Brötchen Mozzarella-Kräuterbutter
Dermaris
D NOVA 4
Roggen in Scheiben
BioBackHaus
B NOVA 3
Flammkuchen Schnecken Elsässer Art
Dermaris
D NOVA 4
Kestane Sekeri
C
Soupe au potiron et aux marrons
Jooli
B NOVA 3
Omega-3 Leinöl
Dr. Budwig
Pulled Jackfruit BBQ-Style
PUR Bio-Manufaktur
C NOVA 3
Nudeln gefüllt mit Räucherlachs & Ricotta (Girasoli al salmone)
Marziale
D NOVA 4
Erbsensuppe
PUR
B NOVA 3