Barcode: 0092152120132
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 269.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 67.0 g |
| of which sugars | 67.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, Blackcurrants (35%), Gelling Agent (Pectin), Acidity Regulator (Citric Acid).
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Enriched macaroni product, lasagna
A NOVA 1
Cooking spray, butter
B NOVA 4
Canola oil cooking spray
B NOVA 4
Olive oil cooking spray
B NOVA 4
Scalloped potatoes in a rich, creamy sauce mix
E NOVA 4
Extra virgin olive oil
NOVA 2
Extra virgin olive oil
NOVA 2
Coffee creamer, original
B NOVA 4
Blended oil
B NOVA 2
Vegetable oil
C NOVA 2
Au gratin potatoes in a real cheddar cheese sauce mix
E NOVA 4
Extra virgin olive oil
NOVA 2