Barcode: 0088702015744
Blackcurrant Jelly, Blackcurrant
by Bonne maman
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 13.0 g |
| of which sugars | 13.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, blackcurrant juice, cane sugar, concentrated lemon juice, fruit pectin.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Garbanzo Cocido Frasco 580GR
Montey
B NOVA 4
Quinoa
Ideas
B NOVA 1
Pimientos del Piquillo
Montey
B
Rodaja de piña en su jugo
Diamir
B
Palmito al natural entero
Hacendado
B NOVA 3
Mermelada de membrillo
Prada a Tope
D NOVA 3
MERMELADA DE HIGO
Prada a Tope
D
Alcachofas cuarteadas
Diamir
B NOVA 3
Pimientos rojos
diamir
A NOVA 3
ЧЕРВЕНО ЦВЕКЛО
Diamir
A NOVA 3
Guisantes rehidratados
Diamir
A NOVA 3
соеви кълнове
Diamir
B