Barcode: 8885012290470
Blackcurrant Less Sweet
by Ribena
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
halal
no artificial flavors
no artificial sweeteners
rich in vitamin c
Categories
Available in
singapore
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 33.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 8.3 g |
| of which sugars | 7.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, Sucrose, Blackcurrant Juice (5%), Maltodextrin, Acidity Regulator (Citric Acid), Vitamin C and Preservative (Potassium Sorbate). Contains permitted preservative and acidity regulator as food conditioner
Additives
e202
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Dégustation - Spaghetti façonnés en moule de bronze
Cora
B NOVA 1
Pain spécial de campagne bio , 400g
Nature Bio
C NOVA 4
Olives Noires Au Naturel Dénoyautées - Derniers Stocks
Nature bio
E NOVA 3
Noix De Pécan
Cora degustation
B NOVA 3
Olives Vertes Dénoyautées - Derniers Stocks
nature bio
D NOVA 3
Confiture pêche de vigne
Cora
D NOVA 4
Duo Fruits rouges et noix
Cora
D NOVA 4
Preparation de Fraises et Fraises des bois
Cora degustation
D NOVA 4
Pate feuilletee biologique prete a derouler
Nature bio
D NOVA 4
100% pur jus Orange sans pulpe
Cora
C NOVA 1
Champignons De Paris émincés Bio 400g Net
Nature bio
A NOVA 3
Pate brisee Bio
Nature bio
E NOVA 4