Barcode: 3263851160515
Boisson avoine bio
by Franprix
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
eu agriculture
eu non eu agriculture
fr bio 01
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 43.0 kcal |
| Fat | 1.2 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 7.2 g |
| of which sugars | 5.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Eau - sel marin - _avoine_ 11% - huile de tournesol,
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Mixed Vegetables
Birds Eye
A NOVA 1
Garden Peas
Birds Eye
A NOVA 1
Mushroom Tagliatelle
Steamfresh
B NOVA 3
Mixed Vegetables
Birds Eye
A NOVA 1
Garden Peas
Birds Eye
A NOVA 1
Supersweet Sweetcorn
Birds Eye
A NOVA 1
Urdinkel
Migros
C
Country mixed vegetables
BirdsEye
NOVA 1
Potato Waffles
Birds Eye
C NOVA 4
Veggie Power Hearty Broccoli and Buckwheat
Birds Eye
B NOVA 1
Hash Brown Potato Bites
BirdsEye
A NOVA 4
Green cuisine
Iglo
B