Barcode: 3229820804217
Boisson avoine vanille
by Bjorg
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
certified b corporation
fr bio 01
it bio 007
made in italy
no added sugar
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 39.0 kcal |
| Fat | 1.3 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 6.3 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Eau, Avoine* 10%, Huile de tournesol pressée à froid, Arômes naturels de vanille, Sel marin.
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Anisade
Sirop Sport
E NOVA 4
La grande Reserve 16 dosettes
Malongo
B NOVA 1
Deca Aqua
Malongo
B NOVA 1
KFC, Diet Pepsi, 20 Fl Oz
KFC
B
Taco Bell, IZZE Sparkling Clementine, 20 Fl Oz
Taco Bell
B
Bojangles, Cheerwine, 16 Oz
Bojangles
C
Dunkin' Donuts, Apple Cider, Extra Large
Dunkin' Donuts
B
Café en grains Arabica Des petits producteurs.
Malongo
NOVA 1
Sonic, Diet Green Iced Tea, Wacky Pack
Sonic
C
Jersey Mike's Subs, Mountain Dew Kickstart Black Cherry, 12 Oz, Kids
Jersey Mike's Subs
B
Tim Hortons, Frozen Hot Chocolate, Small
Tim Hortons
C
Café bio grains La Tierra Malongo
Malongo