Barcode: 3760324840993
Boisson bio amande
by La Fourche
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
made in france
nutriscore
nutriscore grade a
ab agriculture biologique
Categories
Available in
belgium, france, luxembourg
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 63.0 kcal |
| Fat | 4.1 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 4.9 g |
| of which sugars | 4.2 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 1.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Eau, amande* (7%), sucre de canne*, épaississant : farine de graine de caroube*. *Ingrédient issu de l'agriculture biologique
Allergens
nuts
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Nouille Udon
D NOVA 3
Artifical Chicken & Mushroom Flavour
JML
NOVA 4
Nouilles instantanées goût crevette
JML
NOVA 4
Kong sour plum soup
Mr Kon
NOVA 4
Nouilles instantanées saveur porc
JML
NOVA 4
Instant noodles
Jml
Nouille instantanée saveur boeuf aux choux marinés
Guizhou SARL
NOVA 4
Instant Noodles Vegetable Flavour
JML
NOVA 4
Lemon Green Tea Drink 500ML
农夫山泉
Nouilles Ramen
D NOVA 3
Nouilles champignons
Jml,今麦郎
NOVA 4
乌冬面经典
今麦郎
NOVA 4