Barcode: 28004189
Boisson bio au riz
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
organic
vegetarian
vegan
european vegetarian union
european vegetarian union vegan
no lactose
Categories
Available in
france, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 61.0 kcal |
| Fat | 0.9 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 13.1 g |
| of which sugars | 8.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
eau, 16 % riz bio, huile de riz, sel comestible
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Fruit punch flavored soda, fruit punch
E NOVA 4
Fruit juicy red
Dr Pepper
D NOVA 4
Juice drink, fruit juicy red
E NOVA 4
Juice drink
E NOVA 4
Premium Roasted Chopped Green Chile
Ei Encanto Inc
NOVA 1
Juice Drink
E NOVA 4
sunkist
Sunkist
E NOVA 4
Organic Couscous
Trader Joe's
A NOVA 3
PRETZEL PIECES Hot Buffalo Wing
SNYDER'S OF HANOVER
E NOVA 4
Aceite de Soya y Girasol
ZOE,AGL
C NOVA 2
Chopped green chile
Bueno
NOVA 1
Chopped green chile
A NOVA 1