Barcode: 3760324840948
Boisson bio soja
by La Fourche
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
fr bio 01
nutriscore
nutriscore grade a
ab agriculture biologique
Categories
Available in
belgium, france, luxembourg
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 32.0 kcal |
| Fat | 1.6 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 0.8 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 0.6 g |
| Proteins | 3.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
100% Jus de soja* (Graines de soja* 6,5%, eau). *Ingrédients issus de l'agriculture biologique.
Allergens
soybeans
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Kühne Glas Apfelrotkohl der Klassiker 680g 2,19€ 1kg 3,22€
Kühne
C NOVA 4
golda coffee latte
wings food
E
Pomodorini
La Molisana
A NOVA 1
White Sourdough Half Bloomer
Sainsbury's Taste the Difference
C NOVA 3
Velouté de Tomates
Marque Repère, Régal Soupe
A NOVA 4 Eco-Score A
Purée pomme myrtille
Biocoop
A NOVA 1
Vanilla plant-based nordic oats
Arla
C NOVA 4
Protein kikker erwten wafels
Leev
A NOVA 1
Everything Bagel
Royo Bread Co.
A NOVA 4
Svensk Rågkaka
Lidl Matriket
C NOVA 4
Strong white bread flour
Marks & Spencer
A NOVA 1 Eco-Score A
Polpa
Mutti
A NOVA 3