Barcode: 3701091784622
Boisson bio soja nature
by Naturéo
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
green dot
no added sugar
nutriscore
nutriscore grade a
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 41.0 kcal |
| Fat | 2.1 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 1.4 g |
| of which sugars | 0.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Jus de soja* (Eau, graines de soja* 8%) Ingrédient issu de l'agriculture biologique.
Allergens
soybeans
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic Butternut Squash Ravioli
365 Whole Foods Market
C NOVA 4
100% white grape juice from concentrate, white grape
E NOVA 4
Organic fruit punch 100% juice from concentrate, fruit punch
E NOVA 4
Featuring wild kratts
D NOVA 1
Eggplant ravioli
C NOVA 4
Ricotta spinach ravioli
C NOVA 4
Organic Coconut Water
365
B NOVA 1
Whole kernel sweet corn
365
NOVA 1
Mushroom Ravioli With Natural Truffle Flavor, Natural Truffle
B NOVA 4
100% juice white grape, white grape
E NOVA 4
Chip potato rippled sea salt party size
D NOVA 3
Organic 100% apple juice from concentrate
Whole Foods Market
D NOVA 1