Barcode: 3660992013593
Boisson cacao instantanée
by Prix Mini
Processing
NOVA 4
Labels
nutriscore
nutriscore grade b
triman
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 69.0 kcal |
| Fat | 1.6 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 10.3 g |
| of which sugars | 10.2 g |
| Fiber | 0.3 g |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sucre, cacao maigre en poudre 15%, émulsifiant: lécithine de soja, sel.
Additives
e322
e322i
Related Products in Cocoa And Its Products
100% cacao puro natural
VALOR
NOVA 1
Cocoa Dulce
Bravo
NOVA 4
Kakao zum Backen
Aldi,Back Family,Rexim Lebensmittelproduktion
NOVA 1 Eco-Score E
Cacao negro soluble 70%
Valor
NOVA 4
Sachet oeufs fourrés lactés caramel - 200g
Ivoria
E NOVA 4
Coco
Bob mills
NOVA 1
Cocoa Powder
Cadbury
NOVA 1
Cacao amaro in polvere
Nestlé, Perugina
NOVA 4
Sachets Mix œufs praliné et œufs fun 3 parfums - 250g
Ivoria
E NOVA 4
Mini eggs
Cadbury
E NOVA 4
Kakao
ICA
Eco-Score E
Backkakao
Gut & Günstig
NOVA 1 Eco-Score E