Barcode: 2000000036533
BOISSON CACAOTEE
by Mama Inés
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
green dot
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 386.0 kcal |
| Fat | 2.0 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 87.0 g |
| of which sugars | 61.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre, cacao en poudre dégraissé (15,5%), _lactose_, protéine de _lait_, anti-agglomérant (E341), sel, stabilisant (E340), émulsifiant (E471), arôme : Vanilline.
Allergens
milk
Additives
e340
e341
e471
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Boisson Au Millet Bio Swiss Cereal-drink - - Soyana
Soyana
C
Jus de citron
HAAS, MIGROS, SICILIA
B NOVA 1
BioCereal Drink
Soyana
D NOVA 3
Kahlúa Coffee Liqueur
Kahlúa
NOVA 3
Orange Demi-sanguine
Coop
C NOVA 1
Swiss Cereal Drink
Soyana
NOVA 1
Sicilia L'authentique Zitronensaft
Sicilia
B NOVA 1
Limettensaft
Migros, Migros - Sicilia, Sicilia - Sidag AG
C NOVA 1
Swiss Cereal Drink
Soyana
D NOVA 3
Limettensaft
Haas
B NOVA 1
Swiss reis drink
Soyana
D NOVA 3
Kahlúa Coffee Liqueur
Pernod Ricard
NOVA 3