Barcode: 3222477067479
Boisson cacaotee intense
by Casino
Processing
NOVA 4
Labels
sustainable farming
nutriscore
utz certified
utz certified cocoa
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 364.0 kcal |
| Fat | 3.6 g |
| of which saturated | 2.1 g |
| Carbohydrates | 70.0 g |
| of which sugars | 67.0 g |
| Fiber | 11.0 g |
| Proteins | 7.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre - cacao maigre (à 10/12% de beurre de cacao) - émulsifiant : lécithines de tournesol - arôme naturel de vanille.
Additives
e322
e322i
Related Products in Beverages
Guava Crush
Mala's
E NOVA 4
Amul Masti Spiced Buttermilk 200ml
Amul
C NOVA 4
Sunfeast Dark Fantasy Chocolate Shake 300ml
Sunfeast
E NOVA 4
Amul Pro Chocolate 500g pp
Amul
E NOVA 4
Fanta Orange Flv 750ml
The Coca-cola company
E NOVA 4
Sprite 750ml
coca cola
E NOVA 4
Coca-Cola
The Coca-Cola Company
E NOVA 4
Protein Buttermilk
Amul
B NOVA 4
Amul kool elaichi 180ml
Amul
E NOVA 4
Milk Shake Double Chocolate
Amul
E NOVA 4
Puff
PRIYAGOLD
E NOVA 4
Protein Lassi - Mango flavour
Amul
C NOVA 4