Barcode: 0621498710136
Boisson Chaude Cacao
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 355.0 kcal |
| Fat | 2.4 g |
| of which saturated | 1.6 g |
| Carbohydrates | 18.0 g |
| of which sugars | 9.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 61.0 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Protéines de _lait_, cacao maigre en poudre (14%), _lait_ écrémé en poudre, arômes, sel, agent moussant : E500, édulcorant: E955.
Additives
e500
e955
Related Products in Beverages
Spirit of Summer Iced Tea - Spanish Peach
M & S
D NOVA 4
Kellogg's, k protein shake, strawberry, strawberry
D NOVA 4
Farmhouse cider with raspberry
Farmhouse, Mark's and Spencer
NOVA 4
Protein shakes french vanilla gluten free
Kellogg's
D NOVA 4
Protein shakes, chocolate mocha
D NOVA 4
Pressed Apple, Apricot & Doughnut Peach
M&S
C NOVA 1
Protein shakes, raspberry cheesecake
D NOVA 4
Protein shakes
D NOVA 4
Protein shakes milk chocolate
Kellogg's
D NOVA 4
Protein shakes, vanilla cappuccino
D NOVA 4
Protein shakes, strawberry
D NOVA 4
Michelada mix
Cedar Hill Inc.
NOVA 4