Barcode: 8019428000334
Boisson concentré de riz
by The bridge
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
organic
eu organic
eg öko verordnung
fsc
fsc mix
it bio 007
no added sugar
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 62.0 kcal |
| Fat | 1.2 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 12.2 g |
| of which sugars | 5.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Eau de source, riz* (34%), huile de tournesol*, huile de carthame*, sel marin.
Allergens
none
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Alkaline water
B NOVA 1
Diet Coke
Coca-Cola
C NOVA 4
Aloe Drink
NOVA 4 Eco-Score C
Sprite
sprite
E NOVA 4
Levité Manzana 1.5L
Villa Del Sur
D NOVA 4
Tonic water
Coca-Cola
E NOVA 4
Pera
Placer
E NOVA 4
Apple & Elderflower High Juice
M&S
NOVA 4
Sweet and sour
Fused by fiona
E NOVA 4
Zitrone Pur Direktsaft
Hitchcock
B NOVA 1 Eco-Score D
Genki ramune blueberry
Genki
E NOVA 4
Acqua Panna Glass Bottle Mineral Water
Nestlé,Acqua Panna,San Pellegrino
A