Barcode: 8019428000341
Boisson concentrée Avoine
by The Bridge
Labels
vegetarian
organic
eu organic
kosher
vegan
eg öko verordnung
eu agriculture
it bio 006
it bio 007
kashrut division of the london beth din
no added sugar
no lactose
ab agriculture biologique
triman
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 52.0 kcal |
| Fat | 1.6 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 8.2 g |
| of which sugars | 5.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.9 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Eau de source, avoine* (28%), huile de tournesol*, huile de carthame*, sel marin.
Allergens
gluten
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Original Energy Drink
Focus Factor
C NOVA 4
Cucumber Tonic Water, Cucumber
Fever-tree, Refreshingly light
NOVA 4
Allure
ALO,Alō Allure,alō
D NOVA 4
ultrafiltered WHOLE MILK
fairlife
B NOVA 3
Zero Sugar
Nuun
Fairlife protein drink
Fairlife
B NOVA 4
Sparkling Pink Grapefruit
Fever-tree
C NOVA 4
Natural coconut water
Zico
B NOVA 1
Sport - Lemon Lime
Nuun
NOVA 4
Hydrate Kiwi Aloe
Ocean's halo
C NOVA 3
coconut milk drink
rio grande
E NOVA 4
Lemon Lime Endurance Performance Hydration Drink Mix, Lemon Lime
Nuun
NOVA 4