Boisson croissance soja
by Bambix
Labels
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 71.0 kcal |
| Fat | 3.5 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 7.5 g |
| of which sugars | 3.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Eau, maltodextrine, huile végétale (huile de colza), dextrose, 2% protéine de SOJA, fibre alimentaire (fructo-oligosaccharide), gomme de guar, gomme de gellan, carraghénane, sels minéraux (citrate tripotassique, phosphate de magnésium, dicitrate de tricalcium, triphosphate de pentacalcium, citrate trisodique, pyrophosphate ferreux, sulfate de zinc, sulfate de cuivre, sulfate de manganèse, sélénate de sodium, iodide de potassium), vitamines (acide ascorbique (C), acétate de dl-alfa-tocoférol (E), niacine (B3) D-pantohenate de calcium (B5), cholecalciferol (D), acétate de retinol (A), cyanocobalamine (B12), acide folique (M), hydrochlorure de thiamine (B1), riboflavine (B2), hydrochlorure de pyridoxine (B6), phytoménadione (K), biotine (H)), arôme,
Additives
Related Products in Baby Foods
Baby Teethers Apple
bowl & basket
Apple Mango baby food
H-E-B baby
Apple Blueberry Spinach baby food
H-E-B baby Organics
Apple Banana Blueberry baby food
H-E-B baby Organics
Made from Real Fruit
H-E-B
Broccoli and Spinach
Whole Some Pantry
Blueberry Banana Kale Spinach
Simple Truth Organic
Banana Kiwi Spinach Oatmeal baby food
H-E-B Baby Organics
Apple Oatmeal Cinnamon Baby Food
H-E-B Baby Organics
Apple Blueberry Green Pea baby food
H-E-B baby Organics
Apple and Strawberry
Wholesome Pantry
purple carrot and blueberry
Whole Some Pantry