Barcode: 5425031070108
Boisson d'avoine bio
by Bolbu
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
be bio 01
biogarantie
de oko 003
eu agriculture
eu non eu agriculture
no lactose
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 52.0 kcal |
| Fat | 1.2 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 9.8 g |
| of which sugars | 5.7 g |
| Fiber | 0.2 g |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Eau, _avoine_ (13 %), huile de tournesol, algues lithothamnium (0,4 %), sel marin.
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Old Fashioned Rolled Oats Whole Grain
Bob's Red Mill
NOVA 1 Eco-Score B
50/50 Spinach + Spring Mix
Earthbound Farm
Roasted & Salted Pistachios
COOP
C NOVA 3 Eco-Score E
Hawaiian
Franz bread
C NOVA 4
Hot Dog Buns
Great Value
NOVA 4 Eco-Score B
Veggie dogs
morning star
D NOVA 4 Eco-Score B
Peanut butter
Great value
C NOVA 4 Eco-Score E
LOWER CARB Higher PROTEIN BREAD
BAKERS LIFE
A NOVA 4
Dark Chocolate Clusters
KIND Healthy Grains
A NOVA 4
Crema alle nocciole
Todis
E NOVA 4
Mixed Nuts
The Foodie Market,Aldi
D NOVA 1
Extra Virgin Olive Oil
Great Value
NOVA 2 Eco-Score E