Barcode: 3273227478151
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 55.0 kcal |
| Fat | 1.0 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 11.4 g |
| of which sugars | 4.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Eau, riz 15%, huile de tournesol, phosphate de calcium, sel.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Nondairy coffee creamer
E NOVA 4
100% juice
Hannaford, Hannaford Bros. Co.
E NOVA 1
Baked beans
C NOVA 4
Nondairy coffee creamer
E NOVA 4
Corn with red & green peppers
C NOVA 3
Fort split english muffins
B NOVA 4
100% Juice With Added Ingredients
Hannaford, Hannaford Bros. Co.
E NOVA 4
Drink blend from concentrate
D NOVA 4
Hannaford, cinnamon-raisin swirl bread
Hannaford, Hannaford Bros. Co.
C NOVA 4
100% juice
Hannaford Bros. Co.
C NOVA 4
Hannaford, rice cakes, unsalted
Hannaford, Hannaford Bros. Co.
A NOVA 1
Oats and More with strawberries cereal
Oats & More
D NOVA 4