Barcode: 3760295170242
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 69.0 kcal |
| Fat | 1.9 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 12.5 g |
| of which sugars | 6.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Eau, riz* (17%), amandes* Italie (3%), huile de tournesol* pressée à froid, sel marin. *Ingrédient issu de l'agriculture biologique.
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Vanille Fresh
Schrozberger Milchbauern
E NOVA 4
Pyraser
Pyraser
E NOVA 3
Biobio - Kefir Doux 1.5% MG
Oma,Schrozberger Milchbauern (SBM),BiBio
NOVA 1
Ayran
Schrozberger Milchbauern
C NOVA 3
Trink - Kefir
Schrozberger Milchbauern
B NOVA 1
Peters Kölsch
Peters
NOVA 3
Kefir Mild fettarm, Demeter
Schrozberger Milchbauern
C NOVA 1
Kefir
Bibio
B NOVA 3
Maisels weiße
Maisel‘s Weisse
NOVA 3
Bock-Bier
Bayreuther Brauhaus
NOVA 3
Pyraser Waldquelle Apfelschorle
Pyraser Landbrauerei und Co. KG
C NOVA 4
Ice Tea Bonbons
Kaiser
E NOVA 4