Barcode: 8019428007173
Boisson de riz coco
by The Bridge
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
low or no fat
low or no sugar
no gluten
organic
vegetarian
eu organic
kosher
non eu agriculture
vegan
eg öko verordnung
eu agriculture
eu non eu agriculture
fsc
fsc mix
it bio 006
made in italy
no added fat
no added sugar
no lactose
ab agriculture biologique
icea
fsc c014047
green energy company
kosher lemehadrin parve
Categories
beverages and beverages preparations
plant based foods and beverages
beverages
plant based foods
cereals and potatoes
dairy substitutes
cereals and their products
milk substitutes
plant based beverages
plant based milk alternatives
cereal based drinks
unsweetened beverages
rice based drinks
plain rice based drinks
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 70.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 1.6 g |
| Carbohydrates | 13.0 g |
| of which sugars | 4.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Eau de source, Riz* italien, Crème de noix de coco, Sel de mer
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Savory Bites whole grain wheat crackers
MJM
NOVA 4
Organic 100% Juice
Nature's Promise
E NOVA 1
Moon Milk Drink Mix, Moon Milk
Manitou trading company
NOVA 4
Peach
Joyburst
C NOVA 4
Clear Splash
B
Renee
Joyburst
C NOVA 4
Flavoured Cider Cold Tea
Stock & Row
NOVA 3
Mango nector
Stop & Shop
E NOVA 4
Sana de Liesti
Branzeturi de Liesti
C NOVA 1
Black Cherry Lemon Cbd Infused Seltzer, Black Cherry Lemon
Upstate elevator supply co.
B NOVA 4
Tartcherry Unsweetened Organic Juice Concentrate, Tartcherry
Tahiti trader
E NOVA 1
Original seamoss
NOVA 4