Barcode: 8019428000006
Boisson de riz naturel
by The bridge
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
vegetarian
vegan
no added sugar
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 66.0 kcal |
| Fat | 1.4 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 13.0 g |
| of which sugars | 4.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
eau de source, riz italien* (17%), huile de tournesol", huile de carthame", sel marin. *= biologique
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Extra Virgin Olive Oil
Basso Fedele & Figli Srl
B NOVA 2
Salt and vinegar chips
Marks And spencer
D NOVA 4
Stuffed vine leaves
Cypressa
C NOVA 3
Gemüsebrühe
Natur compagnie
NOVA 3
Orange Marmalade
Sainsbury's
D NOVA 4
Soft spread
Stamford street co
C NOVA 4
Basso, Organic Extra Virgin Olive Oil
Basso Fedele & Figli Srl
B NOVA 2
Organic Extra Virgin Olive Pil
B NOVA 2
Reduced Fat Ready Salted Crisps
M&S Food
C NOVA 3
Extra Virgin Olive Oil With Chili Pepper Dressing
Basso Fedele & Figli Srl
B NOVA 2
Non-dairy creamer
C NOVA 4
Frozen Mash
Sainsbury's
C NOVA 3