Barcode: 3760295171089
Boisson de Soja
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
fr bio 01
fsc
fsc mix
green dot
ab agriculture biologique
triman
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 41.0 kcal |
| Fat | 2.1 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 1.4 g |
| of which sugars | 0.7 g |
| Fiber | 0.6 g |
| Proteins | 3.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Jus de soja* (eau, graines de soja* (8%)). *Ingrédient issu de l'agriculture biologique.
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Tónica Original
Schweppes
E NOVA 4
Schweppes Limón Zero 1L
Schweppes
C NOVA 4
Cerveza Lager criada en barrica de ron granadino
Cervezas Alhambra
NOVA 3
Alhambra Reserva
Alhambra
NOVA 3
Tónica Original Zero Açúcares
Schweppes
B NOVA 4
Agua mineral natural
Fuenteror
A
Clara sabor limón
Adlerbrau
NOVA 4
Tonic Water
Schweppes
NOVA 4
Schweppes Limón 33cl
Schweppes
D NOVA 4
Tónica & hibiscus
Schweppes
D NOVA 4
Cerveza
adlerbrau
sunny delight california
Sunny Delight
C NOVA 4