Barcode: 0063667502010
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.0 kcal |
| Fat | 2.0 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 5.5 g |
| of which sugars | 4.5 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 3.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
EAU FILTRÉE, FÈVES DE SOYA BIOLOGIQUES, SUCRE DE CANNE BIOLOGIQUE, HUILE DE TOURNESOL BIOLOGIQUE ET/OU HUILE DE CANOLA BIOLOGIQUE, ARÔME NATUREL DE VANILLE AVEC EXTRAIT PUR DE VANILLE, CARBONATE DE CALCIUM, |ARÔMES NATURELS, SEL MARIN, GOMME XANTHANE, PALMITATE DE VITAMINE A, RIBOFLAVINE (B2), MIAMINE D2, VITAMINE B12, THIAMINE (B1), NIACINE (B3), VITAMINE B6, PANTOTHÉNATE (BS)
Allergens
soybeans
Additives
e415
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Apple, Strawberry and Raspberry Juice Drink (3pk)
M&S Food
B NOVA 1
Cloudy Lemonade
M&S
C NOVA 4
Creamy Cacao Oat Drink
M&S
D NOVA 3
Zaxby's, Fanta Strawberry, 44 Oz
Zaxby's
B
Steak 'N Shake, Budweiser
Steak 'N Shake
Brain Food Super Smoothie
M&S
E
Smoothie To The Rescue Defend
M&S
E NOVA 4
Oat Of The Blue
M&S
C NOVA 1
Jack In The Box, Diet Seagrams Ginger Ale, 16 Fl Oz
Jack in the Box
B
Sparkling British Apple
M&S
D NOVA 4
Culver's, Culvers Root Beer Float, Short
Culver's
E
Whataburger, Coca Cola Classic, Large, 44 Oz
Whataburger
B